متفاوت ترین پوسته وبلاگی وردپرس

نشانه‌های نگرانی های بی مورد و راه های مقابله با آن

ن

هیچ‌کس منکر فواید ورزش برای سلامتی بدن نمی‌شود، اما فکر می‌کنید لاغری با ورزش چقدر امکان‌پذیر است؟ شاید شما هم شنیده باشید که می‌گویند لاغری بدون ورزش راحت‌تر و موثرتر است، یا افرادی را دیده‌اید که روش‌های لاغری بدون رژیم و ورزش را دنبال می‌کنند و چه بسا موفق به کاهش وزن هم می‌شوند. از طرف دیگر، افراد زیادی هم برای لاغری، ورزش را توصیه می‌کنند. اما واقعیت چیست؟ بالاخره برای کاهش وزن ورزش کنیم یا نه؟ همراه ما باشید تا حقایق لاغری با ورزش را برایتان بگوییم.

لاغری با ورزش فقط بخشی از داستان کاهش وزن است

اگر کالری زیادی مصرف می‌کنید هیچ راه گریزی از چاقی وجود ندارد. دکتر رابرت کوشنر (Robert Kushner) متخصص بیماری چاقی می‌گوید: اغلب بیماران معتقدند نتیجه‌ی لازم را از ورزش نمی‌گیرند. آنها می‌گویند در سه ماه گذشته، هفته‌ای ۳ روز به مدت ۳۰ دقیقه ورزش کرده‌اند. پس حتما در سوخت‌و‌ساز ما مشکلی وجود دارد.

او به بیمارانش می‌گوید که ورزش کردن برای آنها خیلی خوب است اما نقطه‌ی شروع کاهش وزن، رژیم غذایی است. وی می‌افزاید: در ابتدا باید رژیم غذایی را تنظیم کنیم. همچنان که وزن‌تان کمتر می‌شود روی افزایش فعالیت‌های ورزشی بیشتر تمرکز کنید. ادامه‌ی این روند و داشتن یک زندگی پرتحرک می‌تواند به مهم‌ترین بخش کنترل وزن‌تان تبدیل شود.

سایر کارشناسان نیز به اهمیت فعالیت‌های ورزشی اشاره می‌کنند اما روی مقدار آن تأکید دارند. دکتر جیمز اُ. هیل (James O. Hill) مدیر مرکز تغذیه‌ی انسانی دانشگاه کلرادو می‌گوید: کم کردن ۱۰۰۰ کالری از رژیم غذایی خیلی آسان‌تر از سوزاندن ۱۰۰۰ کالری با فعالیت ورزشی است. تحقیقات زیادی وجود دارند که نشان می‌دهند انجام ورزش با کاهش وزن رابطه دارد البته اگر به‌اندازه‌ی کافی و به‌طور مستمر باشد.

زیاده‌روی در مصرف غذا همه‌ی تلاش‌ها را به باد می‌دهد.

پاملا پیکه (Pamela Peeke) سخنگوی دانشگاه پزشکی ورزشی می‌گوید که برنامه‌های ورزشی بخش مهمی از برنامه‌ی کاهش وزن است اما دلیل آن چیزی غیر از سوزاندن کالری است. او به فواید ذهنی ورزش اشاره می‌کند که در درازمدت باعث ایجاد انگیزه در فرد می‌شود. پیکه به بیمارانش توصیه می‌کند برای قدردانی از بدن خود شروع به پیاده‌روی کنند.

درباره نویسنده

افزودن دیدگاه

متفاوت ترین پوسته وبلاگی وردپرس

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اطلاعات

reza

برقراری ارتباط با من

شما به راحتی می توانید با من در ارتباط باشید. کافیه از یکی از راه های زیر من را دنبال کنید.